Gra MEMO dla całej Rodziny!

W grę możecie grać na 2 sposoby.


Pierwszy wariant to tradycyjna gra memo, którą w tym przypadku stanowią 22 karty z obrazkami znaków drogowych. Poproś Rodziców lub Opiekunów o ich wydrukowanie. Wytnijcie razem kafelki. Rozłóżcie wszystkie karty na płaskiej powierzchni, odwrócone obrazkami do dołu, następnie odkrywajcie pojedynczo i zapamiętujcie jaki znak kryje się pod daną kartą. Wygrywa ten, kto zbierze więcej par.

W drugim wariancie mamy 11 kart i 11 opisów. Zasady gry są takie jak przy poprzedniej wersji, jednak tutaj zadaniem jest połączenie w pary opisu ze znakiem drogowym.

Graj razem z najbliższymi i wykorzystaj wspólnie spędzony czas do nauki znaków drogowych :)

 

O programie

Program Hello ICE jest autorskim projektem firmy Budimex, mającym zapewnić wyraźnie lepsze bezpieczeństwo dzieci na drogach, a także daje nauczycielom narzędzia do profesjonalnego przekazywania wiedzy o bezpieczeństwie – nie tylko drogowym.

Na stronie Hello ICE dostępna jest interaktywna mapa, na której nauczyciel wraz ze swoją klasą i rodzicami mogą wskazać miejsce potencjalnego zagrożenia drogowego. Dzięki temu użytkownik będzie w stanie szybko zidentyfikować dane miejsce i zachować w jego okolicach szczególną ostrożność.

Program oferuje też zbiór scenariuszy lekcji do wykorzystania przez nauczycieli. Mogą oni już teraz pobrać gotowe materiały i wykorzystać do pracy z uczniami. Przygotowano je zgodnie z najwyższymi standardami i możliwe jest ich łatwe wprowadzenie, np. do Librusa.

Hello ICE odwiedza także szkoły, organizując w placówkach Dni Bezpieczeństwa. W tym czasie odbywają się prelekcje z przedstawicielami policji i innych służb. Prowadzą oni zajęcia poświęcone prawidłowym postawom na drodze oraz kursy związane z pierwszą pomocą. Stworzona zostanie również biała księga bezpieczeństwa, która pokaże, jak zachowywać się w szczególne kłopotliwych miejscach oraz jak zabezpieczyć najbardziej niebezpieczne miejsca.

Żeby pozostawić po sobie trwały ślad, przy odwiedzonych szkołach wymalujemy także pasy 3D, które zwiększą bezpieczeństwo na ich terenie. Finałem program Hello ICE będzie Miasteczko Bezpieczeństwa, którego gościem będzie ambasador programu - Sebastian Mila.

Aktualności

Kontakt

Budimex SA
ul. Siedmiogrodzka 9
01-204 Warszawa
tel.: 22 623 60 00
fax: 22 623 60 01