Czy wiesz, że...?

 • Czy wiesz, że:
  We Włoszech podróżujący samochodem z psami muszą pamiętać o zapinaniu pasów bezpieczeństwa swoim psom. Z kolei w Niemczech nie ma nakazu zapinania pasów, ale muszą być one chronione przed upadkiem, np. w razie gwałtownego hamowania.

 • Czy wiesz, że:
  W Zjednoczonych Emiratach Arabskich wielbłądy są symbolami wysokiego statusu, ten szacunek przejawia się również w zasadach ruchu drogowego – wielbłądy mają pierwszeństwo na drodze!

 • Czy wiesz, że:
  Mówiąc dorosłym o przemocy, pomagasz także innym dzieciom, które spotyka to samo. Jeśli nikomu o tym nie mówisz - krzywdzisz siebie i chronisz sprawców!

 • Czy wiesz, że:
  Dzieci i dorośli, którzy używają swoich telefonów podczas przechodzenia przez ulicę a nawet w czasie jazdy rowerem czy samochodem, stanowią niebezpieczeństwo na drodze? Zagapieni w ekran telefonu mogą wejść na ulicę bez wcześniejszego rozejrzenia się lub wjechać na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

 • Czy wiesz, że:
  Optymalna temperatura wody podczas wakacyjnych kąpieli powinna wynosić 22-24 stopnie C. NIGDY nie pływaj w wodzie, która ma mniej niż 14 stopni C!

 • Czy wiesz, że:
  Materace dmuchane, kółka, rękawki i inne zabawki służą jedynie do zabaw przy brzegu i nie są sprzętem ratunkowym!

 • Czy wiesz, że:
  Noszenie ciemnych okularów bez filtra jest szkodliwe. Źrenica, do której dochodzi mniej światła, rozszerza się, dzięki czemu do wnętrza oka wnika więcej promieni UV!

 • Czy wiesz, że:
  Pogoda w górach zmienia się bardzo szybko, silny wiatr halny może utrudnić poruszanie się, a także doprowadzić do szybkiego wyziębienia organizmu, z kolei słońce to ryzyko odwodnienia oraz poparzeń słonecznych!

 • Czy wiesz, że:
  Dziecko w wieku do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która osiągnęła wiek co najmniej 10 lat!

 • Czy wiesz, że:
  Dziecko w wieku do 15 lat, poruszające się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, jest obowiązane używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego!

 • Czy wiesz, że:
  Intensywny wysiłek wzmaga łaknienie i dlatego po ukończeniu pływania należy zjeść posiłek, a dzieci powinny coś zjeść obowiązkowo!

O programie

Program Hello ICE jest autorskim projektem firmy Budimex, mającym zapewnić wyraźnie lepsze bezpieczeństwo dzieci na drogach, a także daje nauczycielom narzędzia do profesjonalnego przekazywania wiedzy o bezpieczeństwie – nie tylko drogowym.

Na stronie Hello ICE dostępna jest interaktywna mapa, na której nauczyciel wraz ze swoją klasą i rodzicami mogą wskazać miejsce potencjalnego zagrożenia drogowego. Dzięki temu użytkownik będzie w stanie szybko zidentyfikować dane miejsce i zachować w jego okolicach szczególną ostrożność.

Program oferuje też zbiór scenariuszy lekcji do wykorzystania przez nauczycieli. Mogą oni już teraz pobrać gotowe materiały i wykorzystać do pracy z uczniami. Przygotowano je zgodnie z najwyższymi standardami i możliwe jest ich łatwe wprowadzenie, np. do Librusa.

Hello ICE odwiedza także szkoły, organizując w placówkach Dni Bezpieczeństwa. W tym czasie odbywają się prelekcje z przedstawicielami policji i innych służb. Prowadzą oni zajęcia poświęcone prawidłowym postawom na drodze oraz kursy związane z pierwszą pomocą. Stworzona zostanie również biała księga bezpieczeństwa, która pokaże, jak zachowywać się w szczególne kłopotliwych miejscach oraz jak zabezpieczyć najbardziej niebezpieczne miejsca.

Żeby pozostawić po sobie trwały ślad, przy odwiedzonych szkołach wymalujemy także pasy 3D, które zwiększą bezpieczeństwo na ich terenie. Finałem program Hello ICE będzie Miasteczko Bezpieczeństwa, którego gościem będzie ambasador programu - Sebastian Mila.

Aktualności

Kontakt

Budimex SA
ul. Siedmiogrodzka 9
01-204 Warszawa
tel.: 22 623 60 00
fax: 22 623 60 01